Varikap 500pF - 1SV149

Varikap 500pF - 1SV149


( Krystalky a rádia ,Diody )
Ukázat větší obrázekUkázat větší obrázekUkázat větší obrázek

Skladem 48 ks

Cena :
(v EUR : 1.6 €)
39 ksKoupit


Varikap, neboli kapacitní dioda - skvělá věc pro náhradu drahého ladícího kondenzátoru. podle připojeného napětí mění svoji kapacitu. Problém běžných varikapů je ale v tom, že mají poměrně malou kapacitu (obvykle max. desítky pF). Pro středovlnná a dlouhovlnná rádia či krystalky však potřebujeme obvykle kapacitu vyšší - stovky pF.

Firma TOSHIBA ale dříve vyráběla speciální miniaturní typ 1SV149, který má velký rozsah kapacity - při 1V napětí je kapacita cca 500pF a při napětí 8V pak zhruba 20pF, což perfektně vyhovuje pro náhradu klasického ladicího kondenzátoru.

Náhrada kondenzátoru je velmi jednoduchá a snadná - vlastní ladění se pak provádí změnou napětí na kapacitní diodě, což lze snadno realizovat levným otočným potenciometrem. Vlastní ovládací napětí oddělíme od zbytku laděného obvodu seriovým kondenzátorem s vyšší kapacitou (která se tak v laděném obvodu prakticky neuplatní). Více napoví např. poslední fotografie, kde je schéma klasické krystalky, laděné varikapem...Zkuste popřemýšlet také o následujícím :
Univerzální předzesilovač


IO TA7642 (ZN414, MK484)


Potenciometr aripot 10k


Jazýčkový kontakt magnetický spínač
RetroRáj.cz
E-Shop s nostalgií
je tu s Vámi už 10 let...

shop@radiotechna.cz
Obch.podmínky

Doprava

Kontakty