IEC AM anténní konektor

IEC AM anténní konektor


( Konektory a redukce ,Antény a příslušenství , Konektory radio, TV )
Ukázat větší obrázekUkázat větší obrázekUkázat větší obrázekUkázat větší obrázek

Skladem 18 ks

Cena :
(v EUR : 2.7 €)
65 ksKoupit


Konektor IEC pro připojení antény a uzemnění k AM radiopřijímači (DV, SV, KV). V sedmdesátých a osmdesátých letech se v Evropě používal u stolních radiopřijímačů - a používala ho i TESLA. Ta také vyráběla zástrčky (nebo chcete-li vidlice) pro zdířky v těchto rádiích. Zásuvka měla označení 6AF 280 22 a vidlice 6AF 896 61.

Podobná zástrčka byla u těchto rádií i pro FM anténu, ta má ale navíc středový vodící "nos" a kontakty vůči sobě nejsou pootočené. Pak ještě podobné konektory byly pro televizní antény - ty měly především větší rozteč.

Je zvláštní, že i když jak bylo zmíněno, tesláckých rádií a gramorádií se s těmito konektory muselo vyrobit několik set tisíc - po vidlicích se slehla zem. Už nějakých skoro dvacet let je nenajdete v žádném výprodeji a neobjevují se ani na burzách...

Takže jsme je museli začít vyrábět. Nabízíme vám tedy náš IEC konektor pro jednoduché připojení AM antény a uzemnění - klasickou 300ohm nebo jinou dvojlinkou, či samostatnými dráty, kompatibilní s původními českými i zahraničními konektory. Sada obsahuje dvoudílný plastový obal, kontakty a šroubek s maticí, který to pak celé drží pohromadě. Jednoduše "oholíte" konce dvojlinky, zasunete do kontaktních dutinek a ty zmáčknete kombinačkami. Vložíte do krytu a sešroubujete.

Evropské značení vidlice je DIN45315, české 6AF89661, naše RDX305Zkuste popřemýšlet také o následujícím :
IEC FM 300 ohm anténní konektor


Pájecí očko dvojité M3


Pionýrský šátek


Stmívač osvětlení Škoda 110R
RetroRáj.cz
E-Shop s nostalgií
je tu s Vámi už 10 let...

shop@radiotechna.cz
Obch.podmínky

Doprava

Kontakty